Головна » Файли » Зарубіжна література

Підручник Світова література 10 клас Наливайко Д.С. 2010 р.

02.08.2014, 11:44
Обкладинка підручника Світова література 10 клас Наливайко Д.С. 2010 р.

Назва: Світова література: підручник для 10 класу, академічний рівень, профільний рівень
Автор: Наливайко Д.С., Шахова К.О., Волощук Є.В.
Видавництво: К.: Генеза
Рік: 2010
Кількість сторінок: 288
Мова: українська
Формат: pdf
Розмір: 41,1 Mb

До Вашої уваги підручник зі світової літератури для 10 класів академічного та профільного рівнів загальноосвітніх навчальних закладів, рекомендований Міністерством освіти і науки України (Наказ МОН України № 177 від 03.03.2010 р.). Він ознайомить учнів з визначними явищами світової літератури середини XIX ст. та межі XIX-ХХ ст.

Даний підручник складається з трьох частин. Частина перша «З літератури реалізму» містить оглядову статтю і п’ять розділів, присвячених творчості видатних прозаїків XIX ст. — Стендаля, О. де Бальзака, Ч. Діккенса, Ф. Достоєвського, Л. Толстого. У частині другій, що має назву «Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини XIX ст.», висвітлюється розвиток лірики в зазначений період. Ця частина складається з оглядової статті й п’яти розділів, які ознайомлюють, відповідно, з творчістю М. Некрасова, В. Вітмена, Ш. Бодлера, а також з поезією найяскравіших французьких символістів П. Верлена й А. Рембо. Частина третя — «Роман ранньомодерністської доби» — знову повертає нас до царини прози, але вже такої, що фіксує нове світовідчуття, нову естетику й новий спосіб художнього мислення, які активно формувалися на межі ХІХ-ХХ ст. До неї увійшли вступна стаття й два основних розділи, присвячених творчості Е. Золя й О. Уайльда.

Окремо варто сказати про рубрику «Скарбниця філолога», яка має на меті не лише окреслити профільний аспект викладених у загальних розділах знань і розширити філологічну ерудицію, а й репрезентувати твори, які є знаковими для літератури XIX ст. До їхнього числа належать, зокрема, романи «Пармський монастир» Стендаля, «Батько Горіо» О. де Бальзака, «Великі сподівання» Ч. Діккенса, «Ідіот» Ф. Достоєвського, «Війна і мир» Л. Толстого, оповідання А. Чехова, поезії Ф. Тютчева, А. Фета й С. Малларме. Рубрика «Скарбниця філолога» розрахована на учнів філологічного профілю й усіх тих, хто цікавиться зарубіжною літературою і хоче поглибити своє уявлення про неї.

Скачати


Поділитися з друзями:
Категорія: Зарубіжна література | Додав: bvic | Теги: Зарубіжна література 10 клас
Переглядів: 998 | Рейтинг: 0.0/0
Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]