Головна » Файли » Українська мова

Великий орфографічний словник сучасної української мови. 150000 слів

22.10.2013, 16:15
Назва: Великий орфографічний словник сучасної української мови. 150 000
 Автор: Меженко Ю.С.
 Видавництво: Донецьк: TOB ВКФ «БАО»
 Рік: 2008
 Кількість сторінок: 1184
 Мова: українська
 Формат: djvu
 Розмір: 11,8 Mb

 «Великий орфографічний словник української лексики» укладено на основі сучасного «Українського правопису». У ньому врахований лексичний матеріал, представлений у багатьох орфографічних, тлумачних, енциклопедичних словниках, виданих в Україні за останні роки.
 Уведення слова у «Великий словник» зумовлено його використанням у прозі, поезії, науково-популярних виданнях, пресі, науково-технічній літературі та усному мовленні (на радіо, телебаченні, у повсякденному житті). Основну частину «Великого словника» складає загальновживана лексика. Але в ньому широко представлена також основна термінологія сучасної науки і техніки, надбань загальнолюдської та української культур, а також поняття, що визначають явища і реалії виробничого, побутового та духовного життя українського народу.
 У «Великому словнику» також представлені лексеми, які органічно увійшли в українську мову останніх часів і пов'язані з історією, філософією, соціологією, релігією, народною медициною, фармакологією, комп'ютерними технологіями, екологією, психологією, економікою та ін.; слова, які дотепер перебували за межами літературної мови (понижена, жаргонна лексика).
 До «Великого словника» включені слова, які вживалися в художній літературі ХІХ-ХХ століть, слова, що відображають фольклорно-етнографічний характер щодо українського менталітету, господарської діяльності, обрядів, вірувань, шлюбних і родинних взаємин, пісенної та музичної культури тощо.
 У «Великому словнику» також наведені деякі лексеми та терміни, що вже вийшли з широкого вжитку, але завдяки їх використанню в усному мовленні залишились в українській мові, тому мають право на існування не лише в усному мовленні, а й у писемній формі.

Скачати з turbobit   Скачати з File-space


Поділитися з друзями:
Категорія: Українська мова | Додав: bvic | Теги: Українська мова 11 клас, Українська мова 9 клас, Українська мова 8 клас, Українська мова 7 клас, Українська мова 10 клас
Переглядів: 3603 | Рейтинг: 0.0/0
Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]