Головна » Файли » Українська мова

Українська мова 8 клас Заболотний О.В. підручник 2008 року

05.06.2014, 17:02
Обкладинка до підручника Українська мова 8 клас Заболотний О.В. 2008 р.

Назва: Рідна мова. Підручник для 8 класу
Автор: Заболотний О.В., Заболотний В.В.
Видавництво: К.: Генеза
Рік: 2008
Кількість сторінок: 240
Мова: українська
Формат: djvu
Розмір: 31,4 Mb

Підручник з української мови для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів, рекомендований Міністерством освіти і науки України. Він познайомить учнів з одним із найцікавіших розділів мовознавства — «Синтаксисом». Зокрема, допоможе дізнатися багато нового про словосполучення та речення, односкладні речення, речення зі вставними словами, звертаннями, однорідними й відокремленими членами.
На початку кожного параграфа розміщене невелике дослідження, яким розпочинається вивчення теми. Далі представлені теоретичні відомості, а завершуються параграфи висновками, які допоможуть зосередитися на головному та систематизувати знання. Вправи з позначками «Попрацюйте в парах», «Два — чотири — всі разом!», «Мозковий штурм», «Мікрофон» виконуються колективно і за окремими правилами, ознайомитися з якими можна в додатках наприкінці підручника. Багато цікавої, корисної інформації вміщено в рубриках «Мовленнєва ситуація», «Із секретів мовознавства», «Для вас, допитливі!», а також на спеціальних сторінках — «Культура мовлення» та «Моя сторінка». У розділі «Синтаксис» будуть корисними опорні схеми, розміщені на форзацах підручника, а також додатки зі словничками, скороченими відповідями до вправ, покажчиком термінів і понять.

Зміст підручника:
Вступ. Мова — найважливіший засіб спілкування, пізнання і впливу.
Повторення й узагальнення вивченого в попередніх класах.
§1. Словосполучення і речення. §2. Пряма мова. Діалог.
Словосполучення і речення. Головні та другорядні члени речення.
§3. Словосполучення. §4. Речення. §5. Порядок слів у реченні. Логічний наголос. §6. Підмет. §7. Присудок. §8. Узгодження присудка з підметом. §9. Тире між підметом і присудком. §10. Означення. §11. Прикладка як різновид означення. §12. Додаток. §13. Обставина. §14. Порівняльний зворот. §15. Узагальнення вивченого з теми.
Односкладні речення. Неповні речення.
§16. Односкладні речення. §17. Означено-особові, неозначено-особові, узагальнено-особові речення. §18. Безособові речення. §19. Називні речення. §20. Неповні речення. §21. Узагальнення вивченого з теми.
Речення з однорідними членами.
§22. Однорідні члени речення. §23. Однорідні й неоднорідні означення. §24. Розділові знаки при однорідних членах речення. §25. Особливості вживання однорідних членів речення. §26. Узагальнення вивченого з теми.
Речення зі звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями).
§27. Звертання. §28. Вставні слова (словосполучення, речення). §29. Вставлені конструкції. §30. Узагальнення вивченого з теми.
Речення з відокремленими членами.
§31. Поняття про відокремлення. Відокремлені означення. §32. Відокремлені прикладки. §33. Відокремлені додатки. §34. Відокремлені обставини. §35. Відокремлені уточнюючі члени речення. §36. Узагальнення вивченого з теми.
Повторення відомостей про просте реченя.
Уроки розвитку зв’язного мовлення.
1. Усний стислий переказ тексту публіцистичного стилю. 2. Ділові папери. Протокол. 3. Письмовий твір-оповідання на основі почутого (з обрамленням). 4. Опис місцевості. Усний стислий переказ розповідного тексту з елементами опису місцевості в художньому стилі. 5. Письмовий стислий переказ розповідного тексту з елементами опису місцевості. 6. Усний твір-опис місцевості на основі особистих спостережень і вражень у художньому стилі. 7. Письмовий твір-опис місцевості на основі особистих спостережень і вражень у художньому стилі. 8. Опис пам’яток історії та культури. Усний вибірковий переказ розповідного тексту з елементами опису пам’яток історії та культури в науковому стилі. 9. Письмовий вибірковий переказ розповідного тексту з елементами опису пам’яток історії та культури в публіцистичному стилі. 10. Усний твір-опис пам’ятки історії та культури за картиною в публіцистичному стилі. 11. Письмовий твір-опис пам’яток історії та культури на основі особистих спостережень і вражень у художньому стилі. 12. Докладний переказ тексту художнього стилю із творчим завданням. 13. Конспектування як різновид стислого переказу прочитаного науково-навчального тексту. Тематичні виписки. 14. Письмовий твір-роздум у публіцистичному стилі. 15. Читання мовчки тексту художнього стилю. 16. Діалог дискусійного характеру, пов’язаний із життєвим досвідом.
Додатки.

Скачати підручник


Поділитися з друзями:
Категорія: Українська мова | Додав: bvic | Теги: Українська мова 8 клас
Переглядів: 1942 | Рейтинг: 0.0/0
Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]