Головна » Файли » Історія

Підручник Історія України 10 клас Турченко Ф.Г. 2010 рік

16.04.2015, 18:50
Обкладинка підручника Історія України 10 клас Турченко Ф.Г. 2010 рік

Назва: Історія України 10 клас. Профільний рівень
Автор: Турченко Ф.Г.
Видавництво: К.: Генеза
Рік: 2010
Кількість сторінок: 302
Мова: українська
Формат: pdf
Розмір: 32,55 Mb

Перед Вами підручник з історії України для 10 класів профільного рівня загальноосвітніх навчальних закладів, рекомендований Міністерством освіти і науки України (Наказ МОН України № 177 від 03.03.2010 р.). Він охоплює події, що відбувалися в 1900–1921 рр.

Зміст підручника викладений в чотирьох темах, кожна з яких присвячена певному хронологічному періоду чи окремій проблемі.
Перша тема присвячена історії України 1900–1913 рр. Це роки прискореної модернізації, яка супроводжувалася продовженням індустріалізації, що розпочалася ще в ХІХ ст., урбанізацією — значним зростанням міст і міського населення; розвитком освіти, науки та технологій. Неодмінний супутник і важлива складова модернізації — національне відродження — увійшло наприкінці ХІХ — на початку ХХ ст. у політичну (третю) фазу свого розвитку, коли постало питання про відновлення української держави.

У Другій темі розглядається становище України в роки Першої світової війни, що почалася 1914 р. Україна опинилася на вістрі геополітичних планів Російської імперії, з одного боку, і Німеччини, Австро-Угорщини та їх союзників — з іншого. Світова війна виступила каталізатором революційного розв’язання суспільних суперечностей. Посилилися опозиційні рухи, у т. ч. національні.

У Третій темі йдеться про ключові події, пов’язані з Українською національною революцією 1917 — початку 1918 р., у ході якої відбувалося становлення суверенної Української держави.

Четверта тема присвячена аналізу боротьби за збереження української державності, складному й багатогранному державотворчому процесу в Україні, який тривав з початку 1918 до 1921 р.

Зміст підручника відповідає навчальній програмі, затвердженій МОН України для профільних класів, але послідовність викладу матеріалу в деяких випадках змінена, що пов’язано з авторською концепцією підручника.

Скачати підручник


Поділитися з друзями:
Категорія: Історія | Додав: bvic | Теги: Історія України 10 клас
Переглядів: 978 | Рейтинг: 0.0/0
Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]