Головна » Файли » Історія

Козицький А. Історія України 10-11 клас Посібник

10.04.2013, 08:32
Обкладинка посібника Історія України 10-11 клас Козицький А. 2012 р.

Назва: Історія України. Посібник для 10-11 класів
Автор: Козицький А.
Видавництво: Львів: ЛА Піраміда
Рік: 2012
Кількість сторінок: 256
Мова: українська
Формат: djvu
Розмір: 51.5 Mb

Перед Вами посібник з історії України для 10-11 класів, опис якого неможливо зробити краще, ніж це зробив сам Автор. Тому ось він, прочитайте, будь-ласка, до кінця.

Вивчення історії свого народу і своєї країни є неодмінною умовою формування повноцінного громадянина. Від найдавніших часів володіння знаннями про минуле рідної землі вважалося однією із головних прикмет цивілізованої людини. Історія дає нам не просто набір фактів та уявлення про розвиток історичного процесу, але й відчуття нерозривної єдності з минулими поколіннями, розуміння історичної долі та історичного призначення своєї нації.
Сумним наслідком бездержавного існування для українців тривалий час була відсутність об’єктивної та виваженої картини історичного минулого, брак власного варіанту історії, який би представляв погляд на неї очима українців. Утім, незважаючи на спротив окупаційних режимів різних імперій, завдяки зусиллям окремих подвижників, вже від середини XIX ст. почала формуватися українська національна історіографія. Особливо активний розвиток історичних студій в Україні відбувався в останні два десятиліття, — після здобуття нашою державою Незалежності.
Водночас, слід відзначити той факт, що навіть у незалежній Українській державі існують політичні середовища, які уперто намагаються викривити історичну перспективу сприйняття нашого спільного минулого, а коли це не вдається — замовчувати найбільш складні та трагічні сторінки історії України. Одним із елементів такої антиукраїнської політики стали зміни у шкільних підручниках з історії. Упродовж 2010-2011 рр. з навчальних посібників були вилучені важливі для розуміння історичного розвитку теми, а частина подій отримала нове неадекватне історичним реаліям трактування.
Пропонований увазі читача посібник покликаний принаймні частково заповнити пробіли, які виникли у нових шкільних підручниках. До написання книги були залучені викладачі середньої та вищої школи. Усі вміщені у виданні теми передбачені у затвердженій як Рівень стандарту Програмі для середньоосвітніх навчальних закладів «Історія України. 10-11 класи».

Скачати посібник


Поділитися з друзями:
Категорія: Історія | Додав: bvic | Теги: Історія України 11 клас, Історія України 10 клас
Переглядів: 1970 | Рейтинг: 0.0/0
Схожі матеріали:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]